فضاسازی مدرن در ویلا

محوطه سازی

محوطه سازی فضای سبز و یا طراحی فضای سبز نوعی روح بخشیدن به اجسام محیط می باشد که با آراییدن و تزیین آنها به شیوه های مدرن و نو می توان جلوه بهتری به فضا بخشید.

امروزه طراحان فضای سبز با استفاده از نرم افزارهای مخصوص به شکل دهی و طراحی محیط می پردازند و سعی دارند با تزیین دکوراسیون فضای باز، محیط به بهترین شکل به زیبایی آن فضا بیفزایند. از محوطه سازی فضای سبز برای منازل ویلایی، پارک و بوستان ها، فضاهای سبز شهری و … استفاده می کنند.

حیاط های خانه های ویلایی بزرگ که فضای باز بسیاری برای برای کاشت انواع نهال و درخت و بوته و گل و گیاه دارد و می شود استخر ها و آب نماهای جالبی در آنها تعبیه کرد را با یک محوطه سازی ویلا مناسب می توان به بهترین شکل آرایید. برای زیبا جلوه دادن منظره های شهری با محوطه سازی قضای سبز می توان مکان ها و محیط هایی را رقم زد که چشم هر بیننده ای را به خود مجذوب کند. پارک ها و بوستان های اطراف خیابان ها و منازل مسکونی را با یک فضا سازی و طراحی محیط مناسب می توان به یک جای دنج و راحت برای تفریح و تفرج خانواده و جوانان و کودکان تبدیل نمود.

اینکه یک طراح بتواند با توجه به اندازه محیط و ویو آن بهترین چشم انداز را بسازد یک توانایی و تبحر محسوب می شود و به کارگیری از ذهنی خلاق در این جهت به هرچه جذاب و تر شدن این مقوله کمک فراوانی می کند. هر چند در گذشته بیشترین نوع طراحی فضای سبزبا کاشت درخت و گل و گیاه و یک حوض آبی پر از ماهی های قرمز به اتمام می رسید، اما امروزه با پیشرفت بشر و وجود دکورهای مدرن و متفاوت دیگر کسی به چنین محوطه سازی فضای سبز ساده ای راضی نمی شود. در نتیجه طراحان می باید برای ساخت یک محوطه عالی علاوه بر دانش از امکانات روز دنیا و طرح ها و نمونه های مدرنیته و جدید در زمان حال هم بهره بگیرند و در جای مناسب بسته به سلیقه شخص و امکانات وی یک محیط مناسب طراحی کنند. هرچند هنوزهستند کسانی که طرح های جدید را در ترکیب با طرح های سنتی می پسندد و تلفیق این دو نیز به نوبه خود در جای مناسب نوعی خلاقیت محسوب می شود.

اتاق خواب

برای فضاسازی مدرن در اتاق خواب از طرح و ایده های نو استفاده کنید.

اتاق خواب های کسل کننده که با مشخصات دیوارهای خالی، تخت کوچک و تقریبا فاقد از هر گونه فضایی برای قرار دادن وسایل اضافی و جانبی نامیده می شود. سوال این است که چگونه می توان در آن مکان نفس کشید؟ خب برای اطلاع بیشتر در این مورد، مطالب ذیل را بخوانید تا در مورد اینکه چگونه بتوانید فضای بیشتری را ایجاد کنید اطلاعات بیشتری داشته باشید .

با کمی برنامه ریزی می توانید از شرایط بالا که نشانگر داشتن یک فضای کسل کننده بود، خلاص شوید. در این مقاله ایده های مناسبی برای داشتن یک اتاق با نشاط و پر انرژی وجود دارد که با اجرا کردن آن حتما شگفت زده خواهید شد و با قرار دادن وسایل جانبی این زیبایی چندین برابر خواهد شد .

 

۵ ایده ی ساده و امروزی برای فضاسازی مدرن

  • از رنگ های مختلف استفاده کنید .

فضاسازی مدرن اتاق خواب جوانان

اتاقی سازمان یافته به وسیله ی تخت و قفسه های زیبا و وسایل جانبی و استفاده از رنگ های مختلف

شما احتملا نمی توانید که اتاق خود را رنگ کنید و با این حال هم مجبور نیستید که تمام عمر خود را اینگونه سپری کنید . پس رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید و به دکوراسیون اتاق خود آنرا اضافه کنید و می توانید از وسایلی که در ادامه میگوییم استفاده کنید .

این وسایل عبارتند از :

ملافه

قفسه

جعبه ی ذخیره سازی در زیر تخت

فرش

لوازم جانبی میز

آیا می خواهید کمی بیشتر حریم شخصی خود را حفظ کنید ؟ خب برای این کار می توانید از پرده های مناسب برای حفظ حریم خصوصی خود استفاده کنید تا کسی از خارج خانه نتواند به حریم خصوصی شما ورود کند که برای این کار یا خودتان باید آنرا نصب کنید یا اگر قادر به انجام این کار نبودید می توانید این مسئولیت را به نصاب پرده بسپارید تا با کمترین هزینه این عمل صورت گیرد .

  • سازماندهی میز :

اتاقی با دیوارهای آکریلیک روشن و بردی برای یاد آوری کار هایی که می خواهید انجام دهید .

اتاقی که میز آن با قفسه های زیبا و معین تقسیم بندی شده است و برای هر وسایلی جایگاه مشخصی اختصاص داده شده است .

قفسه های این میز باعث ایجاد جای بیشتر در میز شده است و آنرا از این میز کوچک به میز بزرگ و جادار تبدیل کرده است .

 با استفاده از دیوارهای عمودی برای جای دادن وسایل اضافی می توان به عنوان یک گزینه عالی استفاده کرد. به این منظور شما می توانید برای ایجاد جای بیشتر از قفسه های عمودی استفاده کنید .

همچنین اگر می می خواهید که هزینه ایی برای این منظور نکنید می توانید خودتان آنرا طراحی و تزیین کنید که برای این کار نیاز به :

  • کاغذهای تزیینی
  • تخته ی چوبی
  • قلموی رنگ
  • رنگ چوب
  • رنگ مورد علاقه تان
  • در اطراف تخت خوابتان قفسه هایی را ایجاد کنید .

قرار دادن قفسه در پشت تختتان می تواند همانند صندوق عقب ماشین عمل کند و فضای بیشتری را در خانه تان ایجاد کنید .

قرار دادن قفسه های کوتاه مخصوص کتاب خوانی در کنار تخت که هم می تواند در مطالعه تاثیر داشته باشد و هم می تواند فضای بیشتری را در اتاقتان ایجاد کند .

قفسه کوچک فلزی در بالای تخت خواب

 اگر شما می خواهید فضای بیشتری را در خانه تان ایجاد کنید می توانید با درست کردن قفسه در پشت تخت خوابتان، فضای بیشتری را ایجاد کنید و اگر این کار را می خواهید انجام دهید توصیه می شود که در حین سفارش آن مطمئن شوید که به اندازه کافی تعداد قفسه هارا سفارش داده اید .

یکی دیگر از ایده های جالب برای ایجاد کتابخانه ایی کوچک این است که می توانید کتابخانه ی فلزی کوچک را سفارش دهید تا بتوانید آنرا بالای تختتان نصب کنید. که با این کار می توانید در تخت خواب خود به وسایلی که نیاز دارید دسترسی داشته باشید .

  • اضافه کردن ایستگاه اسنک و نوشیدنی !

استفاده از یک یخچال کوچک و قفسه هایی برای نگه داری لیوان ها

فراهم کردن فضای آرام بخش برای میل کردن صبحانه ریا، میان وعده ها و شام

برای نگه داری از مواد غذایی در اتاق می توانید از یخچال های کوچک استفاده کنید. اگر شما به قهوه یا نوشیدنی های دیگر علاقه دارید چرا فضایی در اتاق درست نکنید هر زمان که خواستید میل کنید فورا آماده شود و به عبارتی در دم دست شما باشد؟ برای این کار نیاز به میز کوچک، قفسه کوچک و تعدادی قهوه و لیوان نیاز دارید تا این خواسته تان، عملی شود .

  • اضافه کردن فضایی در زیر تخت برای ایجاد فضایی بیشتر

استفاده از جعبه هایی برای ایجاد فضای بیشتر در زیر تخت خواب

استفاده از جعبه های زیر تخت به عنوان یک میز ناهار خوری زیبا

سازماندهی اتاق خواب بیشتر جنبه ی این را دارد که فضای اتاق به حداکثر برسد و اغلب باید خلاقیت زیادی را به خرج داد. برای این کار می توان از جعبه ها و میزها و قفسه ها برای ایجاد فضای بیشتری را در اتاق ایجاد کرد که طراحی و جایگذاری آن نیاز به خلاقیت شما دارد و با استفاده از جعبه های زیر تخت خواب می توانید به عنوان صندلی و وسیله ایی برای مخفی کردن وسایلی که برای شما مهم هستند استفاده کنید .

اگر شما محصل هستید یا فرزندتان محصل هست می توانید اتاق خواب را مناسب مطالعه و استراحت استفاده کنید .

 

فراهم کردن تخت خواب راحت

این تختخواب زیبا متشکل شده از بالشتک های نرم و پتوهای مناسب و فضایی مناسب برای مطالعه می باشد .

قرار دادن عکس ها با الگویی مناسب برای زیبا هر چه بیشتر توسط طناب در بالای تخت که می تواند کار جذابی باشد و باعث یاد آوری خاطراتتان شود.

برای داشتن فضایی زیبا که دنج باشد می توانید از تعدادی ملافه استفاده کنید که در راحتی می تواند تاثیر گذار باشد .

پتوی مناسب می تواند شامل خز مصنوعی باشد که احساس راحتی را به شما بدهد و بالشت هایی را قرار دهید که راحتی را احساس کنید و فراموش نکنید که شما می توانید از عکس های خود در بالای تخت خواب خود استفاده کنید تا زیبای چشمگیری را به اتاق بدهد .